Przekaż 1%
30.11.2011 Bez kategorii

Polecamy

„W stronę Bożego miłosierdzia” Ks. Stanisław Staśko

Niedawno trafiła w moje ręce książka „W stronę Bożego miłosierdzia” Ks. Stanisława Staśko. Zawiera ona myśli św. siostry Faustyny Kowalskiej z rozważaniami na każdy dzień roku. Książka, jak sam autor mówi, została napisana jako wotum wdzięczności za ocalenie życia podczas wypadku drogowego w Krakowie w drodze do Sanktuarium w Łagiewnikach.

Jest pewnego rodzaju modlitewnikiem do codziennego rozważania Bożego Miłosierdzia. Każdy dzień podzielony jest na cztery części. Pierwsza to krótki fragment, jedno lub kilka zdań, z Dzienniczka siostry Faustyny. Druga część to rozważanie, w którym autor często odnosi słowa siostry Faustyny lub Jezusa Miłosiernego do dzisiejszych czasów. Dzięki temu każdy może lepiej zrozumieć sens danego fragmentu Dzienniczka. Trzecia główna część to pewnego rodzaju rachunek sumienia w formie kilku pytań nawiązujących do danego rozważania. Każdego dnia mamy możliwość zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, nad swoim postępowaniem. Ostatnia część to Postanowienie dnia –  miejsce na osobiste notatki, przemyślenia, postanowienia. Dzięki tym swoim prywatnym notatkom, książka stanie się naszym osobistym dziennikiem i przewodnikiem w trudnych chwilach naszego codziennego życia. Tylko od nas zależy czy stanie się drogowskazem w stronę Bożego Miłosierdzia.

„Nigdy nie jestem sama, bo On mi jest stałym towarzyszem”. [Dzienniczek 318]

(…)Od chrztu każdy z nas należy do Niego. Ale czy zawsze czujemy Jego obecność? Być może prowadzisz takie życie, że Jezusa w nim nie ma, a nawet być nie może, ponieważ wybrałeś grzech.

v  Czy żyję w miłości z Jezusem?

v  Czy jestem w stanie łaski uświęcającej?

v  Czy nie czas zaprosić Jezusa, by zawsze był ze mną?

v  Czy ufam Jezusowi?

(fragm. „W stronę Bożego miłosierdzia” 11 maj, Ks. St. Staśko)

Jadwiga Przybyłko