Przekaż 1%
16.10.2011 Pielgrzymowanie

Częstochowa 2011

„Pójdźcie do mnie moje dzieci,

Przyszedł czas, ach przyszedł czas.”

21.05.2011r. odbyła się XIV Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich rodzin oraz przyjaciół do Częstochowy.

R

okrocznie osoby niepełnosprawne wyruszają z różnych miejsc diecezji, aby pokłonić się Jasnogórskiej Pani. Również i w tym szczególnym roku jubileuszu 225-lecia Diecezji Tarnowskiej wyruszyliśmy wczesnym świtem, by u stóp Matki zawierzyć całą diecezję oraz samych siebie.

Czytaj więcej

Zobacz galerię

Jak co roku tłumy osób, wśród nich wiele znajomych twarzy oraz Jej Cudowne Oblicze. Mogłoby się wydawać, że znów to samo, ale tak nie jest. Za każdym razem inne prośby i dziękczynienia w sercu każdego z nas, ale jedno łączące nas pragnienie – spotkania z Najukochańszą Matką.

Ktoś mógłby zapytać : „A co w tym jest niezwykłego?”

Przytłoczeni wieloma ciężarami, naznaczeni ciągłymi zmianami w poszukiwaniu sensu życia, stajemy przed Tą, która pozostaje niezmienna w Swym Majestacie, w Której oczach wszyscy jesteśmy równi i tak samo ważni. I to właśnie w Matczynej Miłości tkwi cała istota niezwykłości.

Pomimo, iż niejednokrotnie błądzimy, upadamy – Maryja nas nie odrzuca.

Pomimo, iż czasem to my odrzucamy bliźnich – Maryja nas nie odrzuca.

Ona zawsze czeka z otwartymi ramionami, gotowa przytulić do Swego serca i wysłuchać.

Aby odpowiedzieć na Jej miłość, wystarczy tylko przyjść,

a :

„ (…) w Jej ramionach znajdziesz spokój

I uchronisz się, od zła,

Bo dla wszystkich swoich dzieci

Ona serce czułe ma

I opieką Cię otoczy, gdy Jej serce oddasz swe,

Gdy powtórzysz Jej z radością słowa te:

Madonno, Czarna Madonno!

Jak dobrze Twym dzieckiem być.

O pozwól, Czarna Madonno,

W ramiona Twoje się skryć.”

Po dotarciu na miejsce, przeszliśmy do Sali Różańcowej, w której wysłuchaliśmy historii Jasnej Góry. Następnie o godz. 11:00 odbyła się Msza Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, w której wraz z nami uczestniczyły dzieci I-Komunijne oraz pielgrzymi przybywający na XVII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Następnie wzięliśmy udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Po wspólnym obiedzie wyruszyliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, aby przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski, zawierzyć się Bożemu Miłosierdziu.

Składamy serdeczne podziękowania na ręce ks. dyrektora Leszka Grębskiego, Pani Ali oraz pozostałych osób zaangażowanych w działalność Stowarzyszenia „Cyrenejczyk”, za zorganizowanie tej pielgrzymki.

/Ania /