Partnerem strony jest:

Archiwum z

Kalendarium

18 Sierpnia 2019
Niedziela
Imieniny obchodz:
Agapit, Bogusawa,
Bronisaw, Bronisz,
Helena, Ilona,
Klara, Tworzysawa
Do koca roku zostao 136 dni.

Odwiedziło nas osób


XIII FORUM 2010 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

XIII  FORUM

11 września odbyło się XIII FORUM Niepełnosprawnych Ruchowo Diecezji Tarnowskiej. Pomimo niezbyt ładnej pogody,  podobnie jak w latach poprzednich, od wczesnego dopołudnia na placu naszej Bazyliki, zaczęły gromadzić się osoby niepełnosprawne, ich przyjaciele i wolontariusze. Przyjechali uśmiechnięci, by spotkać swoich przyjaciół, znajomych; by wspólnie się modlić i bawić.  Podobnie jak oazy, Forum jest okazją do spotkań,  rozmów, wymiany uścisków, serdecznych gestów. 

FORUM rozpoczęło się Mszą świętą, której przewodniczył Ks. Bp Władysław Bobowski, On też wygłosił homilię i wręczył Statuetki „Cyrenejczyka”, przyznane przez Kapitułę Cyrenejczyka. Przy okazji pragnę wyjaśnić wszystkim, iż Statuetki Cyrenejczyka przyznawane są osobom i instytucjom, które działalność stowarzyszenia wspierają materialnie, duchowo  i pomagają w organizacji naszych zadań – są przyjaciółmi od lat i działają na rzecz osób niepełnosprawnych.

Zadaliście pytanie, dlaczego wśród wyróżnionych nie ma Ks. Stanisława Łątki. Otóż Ks. Stanisław wykonywał tę pracę z mianowania przez Biskupa Ordynariusza i własnego powołania – jakim jest Kapłaństwo. Jak sami zauważyliście, Ks. Stanisław wykonywał tę posługę dobrze - a nawet bardzo dobrze, za co na łamach naszej gazetki mu dziękowaliśmy. Mamy nadzieję, że  Ksiądz Stanisław będzie dalej uczestniczył w życiu naszego Stowarzyszenia, więc wszystko przed nim. Wiem, że Ksiądz to wie i rozumie, a ja ze swej strony jeszcze raz mu dziękuję za współpracę i życzę wielu Łask Bożych w dalszej pracy Kapłańskiej,

W tym roku Statuetki otrzymali: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Limanowej, Państwo Halina i Artur Zapała, Maria Pasiud, Józef Dziekan,  Jerzy Kokoszka – gratulujemy i dziękujemy za to, że jesteście z nami.

Po Mszy Świętej wszyscy wyruszyli na pielgrzymkę do Kaplicy Łaski    w Mordarce. A następnie, mimo mżawki i chłodu, rozpoczął się program artystyczny na Limanowskim Rynku. Wydawało się, że nie będzie można zrealizować programu, jednak niepełnosprawni wykazali się odwagą i trwali na zabawie to końca.                        

Myślę, że warto było dla tylu uśmiechów, radości i niespodzianek. Wśród wytrwałych były rozlosowane cenne nagrody m.in. rower, który wylosowała  Ula - wieloletnia wolontariuszka. Kolorowy telewizor 32 cal powędrował do Bochni - do Janusza Kleszcza. Dziękuję wszystkim za udział i do zobaczenia!

          Alicja Szewczyk

 
« poprzedni artykuł

Gościmy

Jesteśmy wdzięczni

Wyrażamy ogromną wdzięczność tym wszystkim, którzy wspierają naszą działalność, odpisując 1% ze swego podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia.

Bóg zapłać


 

Zdarzyło się...