XIII Forum Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Wybrana grafikaXIII FORUM

11 września odbyło się XIII FORUM Niepełnosprawnych Ruchowo Diecezji Tarnowskiej. Pomimo niezbyt ładnej pogody, podobnie jak w latach poprzednich, od wczesnego dopołudnia na placu naszej Bazyliki, zaczęły gromadzić się osoby niepełnosprawne, ich przyjaciele i wolontariusze. Przyjechali uśmiechnięci, by spotkać swoich przyjaciół, znajomych; by wspólnie się modlić i bawić. Podobnie jak oazy, Forum jest okazją do spotkań, rozmów, wymiany uścisków, serdecznych gestów.

        FORUM rozpoczęło się Mszą świętą, której przewodniczył Ks. Bp Władysław Bobowski, On też wygłosił homilię i wręczył Statuetki „Cyrenejczyka”, przyznane przez Kapitułę Cyrenejczyka. Przy okazji pragnę wyjaśnić wszystkim, iż Statuetki Cyrenejczyka przyznawane są osobom i instytucjom, które działalność stowarzyszenia wspierają materialnie, duchowo i pomagają w organizacji naszych zadań – są przyjaciółmi od lat i działają na rzecz osób niepełnosprawnych. Zadaliście pytanie, dlaczego wśród wyróżnionych nie ma Ks. Stanisława Łątki. Otóż Ks. Stanisław wykonywał tę pracę z mianowania przez Biskupa Ordynariusza i własnego powołania – jakim jest Kapłaństwo. Jak sami zauważyliście, Ks. Stanisław wykonywał tę posługę dobrze - a nawet bardzo dobrze, za co na łamach naszej gazetki mu dziękowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ksiądz Stanisław będzie dalej uczestniczył w życiu naszego Stowarzyszenia, więc wszystko przed nim. Wiem, że Ksiądz to wie i rozumie, a ja ze swej strony jeszcze raz mu dziękuję za współpracę i życzę wielu Łask Bożych w dalszej pracy Kapłańskiej, W tym roku Statuetki otrzymali: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, Państwo Halina i Artur Zapała, Maria Pasiud, Józef Dziekan, Jerzy Kokoszka – gratulujemy i dziękujemy za to, że jesteście z nami. Po Mszy Świętej wszyscy wyruszyli na pielgrzymkę do Kaplicy Łaski w Mordarce. A następnie, mimo mżawki i chłodu, rozpoczął się program artystyczny na Limanowskim Rynku. Wydawało się, że nie będzie można zrealizować programu, jednak niepełnosprawni wykazali się odwagą i trwali na zabawie to końca.

           Myślę, że warto było dla tylu uśmiechów, radości i niespodzianek. Wśród wytrwałych były rozlosowane cenne nagrody m.in. rower, który wylosowała Ula - wieloletnia wolontariuszka. Kolorowy telewizor 32 cal powędrował do Bochni - do Janusza Kleszcza. Dziękuję wszystkim za udział i do zobaczenia!

Alicja Szewczyk
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »