Partnerem strony jest:

Archiwum z

Kalendarium

21 Padziernika 2017
Sobota
Imieniny obchodz:
Bernard, Celina,
Dobromi, Elbieta,
Hilary, Klemencja,
Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora
Do koca roku zostao 72 dni.

Odwiedziło nas osób


Wycieczka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła Apostoła grupy Cyrenejczyk z Limanowej  22 - 30.09.2017 

 

 

Prosimy o wpłatę pierwszej raty do 25.04.br. w wysokości 500 zł.

Drugą ratę tj. 450 zł należy wpłacić do końca maja na konto Stowarzyszenia tj.

23 8804 0000 0000 0016 9241 0001

 

1 dzień; godz. 1.00 zbiórka uczestników przy Bazylice w Limanowej, pakowanie bagaży; wyjazd do Belgradu – zakwaterowanie i obiadokolacja.   Zwiedzanie miasta i Katedry Najświętszej Marii Panny oraz największej na świecie Cerkwi św. Sawy.

 

2 dzień; godz. 6.15 pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie; wyjazd do Salonik, zwiedzanie Katedry św. Demetriusza, Biała Wieża, Łuk Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego, spacer nadmorską promenadą – przejazd do hotelu zakwaterowanie  i obiadokolacja.       

3 dzień; godz. 6.15 pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie; wyjazd do Kavalli (dawne Neapoli) miasta z którego w 48 roku p.n.e. Św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną, zwiedzanie kościoła Agios Nikolaos do którego przybył Św. Paweł, oglądanie wspaniałej panoramy portu i starego miasta wraz ze starożytnym akweduktem; przejazd do Filippi, miejsca chrztu pierwszego Europejczyka, kobiety o imieniu Lidia, pierwszego miasta w Grecji związanego z działalnością Św. Pawła, zwiedzanie agory, bazyliki oraz więzienia w którym osadzony był Św. Paweł; wyjazd do hotelu ok. Lami, zakwaterowanie i obiadokolacja.

4 dzień; godz. 6.15 pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie; wyjazd do Aten: zwiedzanie m.in. Akropolu i Muzeum: świątynia Ateny; Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon, spacer przez Agorę, Plakę pod stadion olimpijski i pałac królewski; wyjazd do hotelu w Agi Theodori ok. Koryntu; zakwaterowanie i obiadokolacja.

5 i 6 dzień; śniadanie i całodzienny wypoczynek nad morzem; obiadokolacja.

 

7 dzień;  godz. 6.30 śniadanie wyjazd do Epidauros i oglądnięcie starożytnego teatru; przejazd do Napflio i zwiedzanie największej w Grecji twierdzy, ze wspaniałymi widokami na morze (998 schodów do pokonania aby można się było rozkoszować widokami); wyjazd do Myken; twierdza  legendarnego króla Agamemnona; wyjazd do Koryntu i zwiedzanie ruin antycznego miasta, rzymski rynek i Świątynia Apollina; powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

8 dzień; godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie, wyjazd do Salonik. W trakcie przejazdu postój w Termopilach miejscu bitwy między Grekami a Persami, pomnik Leonidasa; przyjazd do Meteorów; zwiedzanie potężnego centrum klasztornego wschodniego kościoła ortodoksyjnego położonego na skałach 613 m n.p.m., przejazd do hotelu zakwaterowanie i obiadokolacja.               

9 dzień; godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie, wyjazd do Limanowej. Powrót w późnych godzinach nocnych ok. godz. 24.00.

 

Koszt 8-dniowej pielgrzymki wynosi: 950 zł i 250 euro   

Oraz 70 euro na bilety wstępu i przewodników lokalnych: Filipia, (Akropol z Muzeum, Korynt, Mykeny, Naplio, Meteory – jeden klasztor)

      

               

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela. 

 

 

Gościmy

Jesteśmy wdzięczni

Wyrażamy ogromną wdzięczność tym wszystkim, którzy wspierają naszą działalność, odpisując 1% ze swego podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia.

Bóg zapłać


 

Zdarzyło się...