Partnerem strony jest:

Archiwum z

Kalendarium

21 Maja 2018
Poniedziaek
Imieniny obchodz:
Donat, Donata, Jan,
Kryspin, Przecawa,
Pudens, Tymoteusz,
Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz
Do koca roku zostao 225 dni.

Odwiedziło nas osób


Częstochowa 2016 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

  Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych

na Jasną Górę

 

Na pielgrzymim szlaku

             21 maja wyruszyliśmy,  jak co roku,  na kolejną Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych na Jasną Górę. Pierwszym punktem na naszym pielgrzymkowym szlaku była Msza święta o godz. 11.00 przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Przewodniczył jej i homilię wygłosił jeden z założycieli i były dyrektor naszego duszpasterstwa ks. prałat Stanisław Cyran. Po mszy św.,  około południa,  wszyscy udali się na Wały Jasnogórskie,  gdzie przeżywaliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej,  którą przygotował i poprowadził okręg mielecki. Po nabożeństwie był czas wolny na posiłek czy zakup pamiątek a następnie każda z grup realizowała swój wcześniej założony popołudniowy plan pielgrzymki. Kilka okręgów udało się do położonego 35 km od Częstochowej - Leśniowa. Tam w pięknym parkowym otoczeniu znajduje się niewielki kościółek - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin.

Historię Sanktuarium przybliżył nam zakonnik, opowiadał bardzo kolorowo i dużym poczuciem humoru.

Jest to sanktuarium  2 dni starsze od Jasnej Góry i dlatego jadąc na Jasną Górę,  wcześniej trzeba wstąpić do Leśniowa i otrzymać błogosławieństwo na drogę do Częstochowej. Po krótkiej przerwie i odśpiewaniu nabożeństwa majowego wszyscy z "naładowanymi akumulatorami" udali się w drogę powrotną.

Jadwiga Przybyłko

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy

Jesteśmy wdzięczni

Wyrażamy ogromną wdzięczność tym wszystkim, którzy wspierają naszą działalność, odpisując 1% ze swego podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia.

Bóg zapłać


 

Zdarzyło się...