Limanowa
Wycieczka Kraków 2011 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Wycieczka do Krakowa

 

 

Wycieczkę rozpoczynamy Mszą św. u stóp Wawelu, w klasztorze Ojców Bernardynów. Klasztor ten powstał w XV w. Z dawnych czasów zachowała się jedynie rzeźba „św. Anny Samotrzeć”, wykonana przez nieznanego artystę, w warsztacie Wita Stwosza. Po zakończeniu Mszy św. przechodzimy na Wawel, gdzie spotykamy się z przewodnikiem i zwiedzamy kryptę Józefa Piłsudskiego oraz grób Pary Prezydenckiej. Udajemy się następnie do Katedry na Wawelu. Miejsce to zajmuje wyjątkową pozycję w dziejach Polski i w świadomości narodu. Od wieków jest ono miejscem kultu św. Stanisława, a Grób tego męczennika jest Ołtarzem Ojczyzny. Modlili się tu i przybywali najwięksi tego świata. W Ołtarzu, a dokładniej w rzeźbie księgi, znajdują się relikwie naszego Bł. Ojca Św. tj. kropla krwi. Następnie idziemy zwiedzać komnaty królewskie. Największym skarbem są niewątpliwie arrasy, piękne kasetony, obrazy, które pozostałe na zamku ograbionym przez wieki.

Czytaj więcej

 

 
Andrzejki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Andrzejki 2010

 

I znowu mieliśmy okazje spotkać znajomych – porozmawiać, wypić kawę a przede wszystkim wspólnie się pobawić. Mimo niezbyt ładnej pogody chętnych na zabawę nie brakowało. Oprawę muzyczną przygotowała młodzież - nasi stali przyjaciele, dobre duszki  – myślę, że możemy ich tak nazwać. Bawili się wszyscy młodzi, ciut wcześniej urodzeni, sprawni, niepełnosprawni. Aż miło było popatrzeć. Były konkursy, a przy tym trochę śmiechu, ale to właśnie o to chodzi – o tę trochę zabawy i humoru.

21.11.2010 – Limanowa 

 

Zobacz galerię

 
Mikołajki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Spotkanie  Mikołajowe

                    W sobotę 11 grudnia 2010 r. jak co miesiąc odbyło się kolejne spotkanie osób niepełnosprawnych  i ich przyjaciół z okręgu limanowskiego. Była Msza Św. a po mszy przybył niespodziewany gość -  Św. Mikołaj a z nim dwóch aniołków, którzy pomagali dźwigać prezenty. Każdy z obecnych i ten młodszy i ten "wcześniej urodzony" i ten grzeczny i ten mniej grzeczny otrzymał słodką paczkę. Jak zwykle wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spotkania tak wspaniałego gościa. Były również pamiątkowe zdjęcia i obietnica ze w przyszłym roku będziemy lepsi. Po spotkaniu z Mikołajem  wszyscy udali się na wspólny poczęstunek i kawę, przy której można było porozmawiać ze znajomymi. Ponadto Ksiądz Leszek wręczył nam rysunki wykonane  przez dzieci z 2 kl. ZSS nr 3 w Limanowej – bardzo serdecznie im dziękujemy. Parce były bardzo ładne.

 

Guśka

Zobacz galerię