Zagranicą
Wrażenia z Ziemi Świętej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Wspomnienia z Ziemi Świętej
 

 

Z wielu zakątków Polski - w tym również i z Kaszub - wybraliśmy się My – Pielgrzymi - do Ziemi Świętej.

Stowarzyszenie „Cyrenejczyk” zorganizowało osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom „wyprawę życia”. Nawiedzenie wielu ważnych dla katolika miejsc, związanych z życiem Najświętszej Marii Panny oraz z życiem, śmiercią i Zmartwychwstaniem Jej Syna - Jezusa Chrystusa - pozwoliło nam wielokrotnie przeżywać Ewangelię na nowo. Przebywanie tam, uczestnictwo we Mszach Św, chłonięcie tej atmosfery, bez mała oddychanie tym samym powietrzem co Oni, wyzwalało w nas energię do głębokich przeżyć i dodawało sił.

 

 


 

 
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

To podróż daje nam szczęście, nie jej cel – słów kilka o wyjeździe do Paryża… 

 

Czy rzeczywiście cel podróży daje pełnię szczęścia? Czy może czas spędzony z drugim człowiekiem w podróży przynosi więcej euforii?

            Zadając sobie owe pytania przed wyjazdem, stwierdziłabym, że cel podróży – w tym wypadku miasto miłości – Paryż – przyniesie ogrom satysfakcji. „Ale”, jak zawsze pojawia się w myśli jakieś „ale” – Czy to, co widzieliśmy byłoby tak samo piękne bez tych cudownych ludzi wokół nas? Piękno zabytków, zwiedzonych Świątyni - wzbudzały zachwyt; tym większy, że ów czas spędziło się wśród cudownych ludzi…

Końcówka przygotowań, pakowanie i pora ruszać. Pierwsze kilometry już za nami – dojeżdżamy do Góry Św. Anny. Mszą Świętą rozpoczynamy wspólne pielgrzymowanie. Pogoda choć nieciekawa, nie psuje nikomu nastroju. Dodatkowo pan kierowca z akordeonem rozwesela nasze serca - uśmiech nie znika z twarzy. Zapowiada się naprawdę udany wyjazd.

 

Cyrenejczyk w Paryżu

  Czytaj więcej

 
 
PIELGRZYMKA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

  

PIELGRZYMKA 
DO FATIMY, LOURDES, LA SALETTE 19 – 30.09.2014 
    
dscf0987.jpg

Trasa: Limanowa; Czechy; Austria; Włochy; Francja; Hiszpania; Portugalia; Francja; Włochy, Czechy; Limanowa.

galeria zjęć

 
Wspomnienia z pielgrzymki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Na pielgrzymim szlaku. Medjugorie - Rzym

          Nasze pielgrzymowanie rozpoczyna się o godz. 24.00 Mszą św. w intencji wszystkich uczestników, odprawioną przez naszych księży Stanisława i Ryszarda.

Około 1.30 wyjazd. Przed nami cała noc i dzień w autokarze, ale to nas nie przeraża. Jest czas na nawiązanie nowych lub odnowienie starych znajomości. Mijamy jedną granicę, drugą. Nikt nas nie zatrzymuje, nie kontroluje. Czujemy się jak prawdziwi obywatele Europy. Jedynie zmieniające się krajobrazy przypominają nam, że jesteśmy w zupełnie innym kraju. Każdy, z nosem przyklejonym do szyby autokaru, podziwia zapierające dech w piersiach widoki. I wreszcie prawdziwe przejście graniczne z celnikami i kontrola paszportów. To znak, że wjeżdżamy na tereny byłej Jugosławii.

 

Czytaj więcej

 
Moje wrażenia z pielgrzymki na Litwę Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Moje wrażenia z pielgrzymki na Litwę

 

Nasze pielgrzymowanie zaczęliśmy od mszy św. w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej 24 września, gdzie pełni ufnościmodliliśmy się o bezpieczną, udaną, a przede wszystkim owocną pielgrzymkę. Wyruszyliśmy z Polski w godzinach popołudniowych, dlatego też do granicy polsko-litewskiej dojechaliśmy nad ranem.