W kraju
Pielgrzymka 2019 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

DIECEZJALNA PIELGRZYMKA NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH PRZYJACIÓŁ

 

DO SAKTUARIUM ZAWADZIE

 

W dniu 08.06.2019 r.

 

 

 

 

galeria zdjęć 

 
Jasna Góra 2014 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

 

Jasna Góra 2014 – „uczyć się stać pod krzyżem”

 

 

Tradycją naszego duszpasterstwa i stowarzyszenia jest coroczna pielgrzymka do Matki Bożej królującej na Jasnej Górze. W tym roku wyruszyliśmy na nią 21. czerwca. Pierwszym etapem naszego wędrowania było dotarcie do sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Tam przeżyliśmy nabożeństwo czerwcowe prowadzone przez ks. Stanisława Wojcieszaka, a także zostaliśmy wtajemniczeni przez ojców dominikanów w historię sanktuarium i tamtejszego kultu.

Następnie udaliśmy się na Jasną Górę, gdzie przed cudownym obrazem, pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego przeżyliśmy Eucharystię. Ks. biskup w homilii mówił m.in., że przybywamy do tego miejsca, by „uczyć się od  Maryi stać pod krzyżem”. Słowa te adresował przede wszystkim do osób niepełnosprawnych i ich bliskich, ukazując jako wzór naśladowania Maryi św. Jana Pawła II i sługę Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zwracając się do młodzieży-wolontariuszy, mówił, jak smutny byłby ten świat bez dobrego, bezinteresownego serca, jakie oni dają drugiemu potrzebującemu człowiekowi. Wraz z ks. biskupem Mszę św. koncelebrowali: ks. Stanisław Wojcieszak (Limanowa), ks. Marek Gał (Bochnia) ks. Mariusz Czosnyka (Mielec), ks. Daniel Czerwień (Tarnów), ks. Robert Maślak (Tarnów), ks. Józef Waśko (Brzesko), ks. Paweł Ryś (Dębica), ks. Robert Pociecha (Limanowa).

Ostatnim celem naszej pielgrzymki było Centrum św. Jana Pawła II w Łagiewnikach, gdzie najpierw modliliśmy się przy relikwiach ojca świętego, a później zwiedzaliśmy nowopowstające sanktuarium.

         W tegorocznej pielgrzymce wzięły udział grupy z: Bochni, Brzeska, Czarnej Tarnowskiej, Dębicy, Limanowej, Mielca i Tarnowa. Dziękujemy wszystkim, którzy w poszczególnych okręgach zorganizowali ten wyjazd. 

 
 

 
Relacja z pielgrzymki na Jasną Górę 2012 r. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Nasze pielgrzymowanie jasnogórskie

               W połowie czerwca (dokładnie 16-tego) wyruszyliśmy na kolejną Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych na Jasną Górę. Nasz pobyt na jasnogórskim szczycie rozpoczęliśmy od przeżycia Drogi Krzyżowej – na sławetnych Wałach. Nabożeństwo to poprowadziła grupa osób niepełnosprawnych i wolontariuszy z Limanowej.

Czytaj więcej

Zobacz galerię

 

Pielgrzymka na Jasną Górę
 
Częstochowa 2011 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

„Pójdźcie do mnie moje dzieci,

Przyszedł czas, ach przyszedł czas.”

 

21.05.2011r. odbyła się XIV Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich rodzin oraz przyjaciół do Częstochowy.

Rokrocznie osoby niepełnosprawne wyruszają z różnych miejsc diecezji, aby pokłonić się Jasnogórskiej Pani. Również i w tym szczególnym roku jubileuszu 225-lecia Diecezji Tarnowskiej wyruszyliśmy wczesnym świtem, by u stóp Matki zawierzyć całą diecezję oraz samych siebie.

Czytaj więcej

Zobacz galerię

 
Częstochowa 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

W dniu 17.06.2017r odbędzie się


XX Diecezjalna Pielgrzymka do Częstochowy.

 

9.00- spotkanie grup w Łagiewnikach wspólne zwiedzanie i modlitwa, czas wolny

10.30 – wyjazd grup z Łagiewnik

13.00 – zwiedzanie Arsenału jasnogórskiego

14.00 – Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu

15.15 – wspólne zdjęcie grup przed pomnikiem kard. Stefana Wyszyńskiego

16.00 – wyjazd grup z Jasnej Góry

P.S. Zapraszamy wszystkie grupy okręgowe do wspólnego udziału w całej pielgrzymce.