OPŁATEK 2018 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

OPŁATEK 2018

 

img_20180120_112160.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak co roku w okresie bożonarodzeniowym w Limanowej odbył się diecezjalny „Opłatek” dla Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo i ich Przyjaciół „Cyrenejczyk”. Wzięły w nim udział osoby niepełnosprawne z „Cyrenejczyka”, ich rodziny, przyjaciele, wolontariusze.

Spotkanie rozpoczęło się 20 stycznia 2018 r. o godz. 11.00 w limanowskiej Bazylice Matki Boskiej Bolesnej. Mszy św., przewodniczył i kazanie wygłosił ks. dr Jerzy Smoleń. Ks. Jerzy jest również psychologiem, dzięki czemu jego homilia na pewno dała wiele powodów do przemyśleń. Po Eucharystii wszyscy udali się  do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, gdzie miała miejsce dalsza część spotkania. Przy dźwiękach kolęd granych przez zespół z Laskowej, uczestnicy łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i wśród ok. 200 osób szukali znajomych, z którymi dawno się nie widzieli. Po życzeniach przyszedł czas na obiad a po nim dalsza, już mniej oficjalna część spotkania – tańce i konkursy. Nie miało znaczenia czy o kulach, czy na wózku – ważne, żeby się dobrze bawić. Szkoda tylko, że czas tak szybko mijał, ale za rok znów się spotkamy.

Jadwiga Przybyłko

 
OPŁATEK 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

                               OPŁATEK

21 stycznia br. odbyło się Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe w Limanowej. Jak zwykle była Msza św. w Bazylice M.B.Bolesnej, której przewodniczył ks. Kanonik Stanisław Wojcieszak (długoletni przyjaciel niepełnosprawnych). Po Mszy wszyscy uczestnicy przeszli do Szkoły nr 1 w Limanowej na drugą część spotkania. W szkole było wspólne śpiewanie kolęd, były życzenia, poczęstunek, wspaniała zabawa i konkursy. W spotkaniu brały udział osoby niepełnosprawne z całej diecezji tarnowskiej, ich rodziny, przyjaciele, wolontariusze oraz zaproszeni goście, nie zabrakło jak zwykle naszych Księży oazowych. Wszystkim dziękujemy za możliwość bycia razem, modlitwę i zabawę.  Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

 

                                              galeria zdjęć

 
OPŁATEK 2016 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

 

OPŁATEK 2016

16. stycznia br. w Limanowej  przeżywaliśmy doroczne spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i wolontariuszy z całej naszej diecezji. Gościliśmy grupy z okręgów: bocheńskiego, brzeskiego, dębickiego, tarnowskiego, mieleckiego, sądeckiego i limanowskiego, a także gości z Tarnobrzegu.

Naszemu spotkaniu przewodniczył Ks. dr Jan Bartoszek – Misjonarz Miłosierdzia Diecezji Tarnowskiej. W swoim słowie skierowanym do nas Ks. Misjonarz zwracał m.in. uwagę na to, byśmy w Roku Miłosierdzia, przede wszystkim wystrzegali się postawy bycia niemiłosiernym, a to będzie najlepszym początkiem bycia człowiekiem miłosierdzia.

Po przeżyciu Eucharystii cała nasza wspólnota udała się do pobliskiej szkoły, gdzie złożyliśmy sobie świąteczno-noworoczne życzenia, a po nich rozpoczęliśmy wspólną zabawę na parkiecie.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy, przybyli na nasze spotkanie, czy to indywidualnie, czy w grupach. Dziękujemy również „Młodym Cyrenejczykom” skupionym w okręgu limanowskim za ofiarną pracę w celu przygotowania naszego spotkania.

 

                                                                Galeria zdjęć

 
opłatek 2016 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
 
Spotkanie opłatkowe 2011 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

29 GRUDNIA 2011 ROKU

DIECEZJALNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku….” Cytując słowa piosenki Czerwonych Gitar, chciałabym wrócić pamięcią do naszego ostatniego Spotkania Opłatkowego. Każdy taki Opłatek to naprawdę wyjątkowy dla nas dzień. Dzień, w którym w świątecznej atmosferze możemy się spotkać, powspominać, porozmawiać i po prostu ze sobą pobyć. Zazwyczaj jest to możliwe tylko na Oazach i Opłatku, ponieważ mieszkamy w różnych częściach diecezji, a nawet kraju.


Czytaj więcej