OPŁATEK 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

                               OPŁATEK

21 stycznia br. odbyło się Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe w Limanowej. Jak zwykle była Msza św. w Bazylice M.B.Bolesnej, której przewodniczył ks. Kanonik Stanisław Wojcieszak (długoletni przyjaciel niepełnosprawnych). Po Mszy wszyscy uczestnicy przeszli do Szkoły nr 1 w Limanowej na drugą część spotkania. W szkole było wspólne śpiewanie kolęd, były życzenia, poczęstunek, wspaniała zabawa i konkursy. W spotkaniu brały udział osoby niepełnosprawne z całej diecezji tarnowskiej, ich rodziny, przyjaciele, wolontariusze oraz zaproszeni goście, nie zabrakło jak zwykle naszych Księży oazowych. Wszystkim dziękujemy za możliwość bycia razem, modlitwę i zabawę.  Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

 

                                              galeria zdjęć

 
OPŁATEK 2016 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

 

OPŁATEK 2016

16. stycznia br. w Limanowej  przeżywaliśmy doroczne spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i wolontariuszy z całej naszej diecezji. Gościliśmy grupy z okręgów: bocheńskiego, brzeskiego, dębickiego, tarnowskiego, mieleckiego, sądeckiego i limanowskiego, a także gości z Tarnobrzegu.

Naszemu spotkaniu przewodniczył Ks. dr Jan Bartoszek – Misjonarz Miłosierdzia Diecezji Tarnowskiej. W swoim słowie skierowanym do nas Ks. Misjonarz zwracał m.in. uwagę na to, byśmy w Roku Miłosierdzia, przede wszystkim wystrzegali się postawy bycia niemiłosiernym, a to będzie najlepszym początkiem bycia człowiekiem miłosierdzia.

Po przeżyciu Eucharystii cała nasza wspólnota udała się do pobliskiej szkoły, gdzie złożyliśmy sobie świąteczno-noworoczne życzenia, a po nich rozpoczęliśmy wspólną zabawę na parkiecie.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy, przybyli na nasze spotkanie, czy to indywidualnie, czy w grupach. Dziękujemy również „Młodym Cyrenejczykom” skupionym w okręgu limanowskim za ofiarną pracę w celu przygotowania naszego spotkania.

 

                                                                Galeria zdjęć

 
opłatek 2016 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
 
Spotkanie opłatkowe 2011 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

29 GRUDNIA 2011 ROKU

DIECEZJALNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku….” Cytując słowa piosenki Czerwonych Gitar, chciałabym wrócić pamięcią do naszego ostatniego Spotkania Opłatkowego. Każdy taki Opłatek to naprawdę wyjątkowy dla nas dzień. Dzień, w którym w świątecznej atmosferze możemy się spotkać, powspominać, porozmawiać i po prostu ze sobą pobyć. Zazwyczaj jest to możliwe tylko na Oazach i Opłatku, ponieważ mieszkamy w różnych częściach diecezji, a nawet kraju.


Czytaj więcej

 
Spotkanie wigilijne 2010 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

 

 

  Opłatkowo-kolędowo...

 

               29 grudzień, piękna słoneczna środa, choć mroźna i na drodze fatalne warunki jazdy, to jednak dla wielu osób był to dzień podróży do miejsca, które na co dzień nazywamy Limanową, ale na to popołudnie stało się naszym osobistym Betlejem. Spotkaliśmy się w licznym gronie, ok. 350 osób, by wspólnie przeżywać czas radości, by świętować kolejne Boże narodzenie, by łamać się opłatkiem, życzyć sobie wszystkiego dobrego, by po prostu porozmawiać i pobyć razem.